STRONA GŁÓWNA    


NOCLEGI     FOTOGALERIA     PLAN

  :: GDAŃSK, GDYNIA, SPOPOT 


GDAŃSK leży nad Zatoką Gdańską u ujścia Wisły. Wraz z Gdynią i Sopotem tworzy zespół portowo-miejski zwany Trójmiastem. Jest jednym z trzech najważniejszych portów morskich w Polsce. Od 1999 roku, w wyniku reformy administracyjnej kraju, Gdańsk jest stolicą jednego z 16 nowych województw - pomorskiego. Miasto jest ważnym węzłem komunikacyjnym z najgłębszym i jednym z największych na Bałtyku portem, obsługującym statki o nośności do 150 000 DWT, międzynarodowym portem lotniczym, siecią połączeń kolejowych i drogowych.

           
 

WIDOK 3D STARÓWKA GDAŃSK

WIDOK 3D PORT W GDYNI 

Widoki 3D wykonał p. Darek Czarnecki
 


 
 


GDYNIA jest jednym z najmłodszych polskich miast.O lokalizacji portu i miasta Gdyni zadecydowały przed ponad 80 laty względy geograficzne i polityczne. W Gdyni, nawet w śródmieściu, oddycha się jodem - główną ulicę Świętojańską od morza dzieli pięciominutowy spacer. Piękny i nastrojowy jest również spacer plażą, wzdłuż klifowego brzegu, w kierunku Orłowa. O każdej porze roku jest tu pięknie, a po każdym sztormie - inaczej: fale odrywają kęsy urwiska, porywając w morskie odmęty potężne głazy i drzewa. Przy plaży zaczyna się Bulwar Nadmorski, ulubiony trakt spacerowy mieszkańców i gości, długości ok. 2 km, który biegnie u podnóża Kamiennej Góry i wiedzie aż do rezerwatu przyrody Kępa Redłowska.

    

 


SOPOT położony między morzem i zielonymi morenowymi wzgórzami. Jest typowo turystyczną częścią Trójmiasta. Sopockie molo ( 511m ) na pięknej plaży i Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Operze Leśnej znane są szeroko również za granicą. Jest to jeden z największych kurortów polskiego wybrzeża. Warto zwrócić uwagę na usytuowany obok wejścia na molo Zakład Balneologiczny z początków stulecia. W jego skład wchodzi wieża widokowa w przeszłości pełniąca rolę latarni morskiej, udostępniona w sezonie do zwiedzania. Ulica Monte Cassino to tętniący życiem deptak. Kolejne sopockie atrakcje to wczesnośredniowieczne słowiańskie grodzisko i tor wyścigów konnych. Pobyt tu jest wspaniałym przeżyciem o każdej porze roku dzięki swoistemu klimatowi i urokowi, jaki tworzy to miejsce. Zimą można tu nawet pojeździć na nartach na łatwym stoku "Łysej Góry".

 

 


 

 


Portal jest własności firmy MORENA