STRONA GŁÓWNA    


NOCLEGI     FOTOGALERIA     PLAN


  :: KOŁOBRZEG, GRZYBOWO


 


KOŁOBRZEG to uzdrowisko i miasto portowe, leżące u ujścia rzeki Parsęty do Bałtyku. Jest to jedna z najstarszych miejscowości polskiego wybrzeża. Około 4 kilometrów od ujścia, na prawym brzegu Parsęty w dzisiejszym Budzistowie, Bolesław Krzywousty zapoczątkował istnienie biskupstwa pomorskiego. Kołobrzeska starówka to miejsce podziwu i zachwytu wielu turystów. Dużym zainteresowaniem cieszy się częściowo odbudowana gotycka kolegiata NMP, pochodząca z XIV wieku, osiemnastowieczny pałac, zespół fortyfikacji naziemnych, Muzeum Oręża Polskiego, latarnia morska i Pomnik Zaślubin z Morzem. Liczne parki, skwery i aleje znakomicie wpływają na samopoczucie. W swych dziejach był Kołobrzeg zarówno portem, twierdzą jak i uzdrowiskiem. Naturalne walory lecznicze to solanka, borowina i znakomity mikroklimat. Kołobrzeg posiada piękną nagłośnioną na odcinku 2 kilometrów plażę. Zjeżdżalnia wodna, molo, narty wodne czy pobliskie korty tenisowe dopełniają obraz typowego kurortu. Dodać trzeba, że sezon turystyczny trwa tutaj cały rok. Port z latarnią morską to obowiązkowe miejsce do zwiedzania dla każdego turysty czy kuracjusza. Znajduje się tu część pasażerska, wojenna, rybacka, handlowa i jachtowa. Zabudowania portowe przypominają okres gdy miasto było twierdzą. Oferta statków pasażerskich na półgodzinne i dłuższe rejsy jest imponująca.
 

                                                                   

                                                                                                    
                     Widok 3D Wiking                                                   Widok 3D Statek Wojenny ORP FALA
 
                                                        

                                                           Widoki 3D wykonał p. Darek Czarnecki
 
 

Wakacje nad morzem przez cały rok
 

Polskie morze, choć nie najcieplejsze, ma swój niepowtarzalny urok. Spacer plażą nad Bałtykiem to atrakcja na cztery pory roku. Pełne uroku są też wioski, miasteczka i całkiem duże miasta położone wzdłuż polskiego wybrzeża.

Jednym z ulubionych przez Polaków miast położonych nad Bałtykiem jest Kołobrzeg. Główną atrakcją tego uzdrowiska są szerokie plaże i molo, które jest najdłuższą budowlą z żelbetonu w Polsce. Powód, by odwiedzić Kołobrzeg mają także wędkarze, to przez to miasto płynie Parsęta zwana przez wędkarzy królową rzek. Ale przede wszystkim warto Kołobrzeg zobaczyć dla pięknych zachodów słońca. To pełne uroku miasto ma bogatą ofertę noclegów - są apartamenty na każdą kieszeń i ekskluzywne dla wymagających gości. Prócz prywatnych ofert noclegów w malowniczych i kameralnych domkach, Kołobrzeg oferuje spędzenie urlopu w luksusowych nowoczesnych apartamentowcach. Tam można nie tylko wypocząć i się zrelaksować, ale zregenerować organizm i nabrać sił na cały rok. Wiele z tych ośrodków prócz komfortowych warunków oferuje również zabiegi SPA.

Nawet podczas kapryśnej pogody wakacje nad morzem mogą być udane. Apartamenty w Kołobrzegu do wynajęcia zagwarantują ci niezapomniane chwile. W wielu nowoczesnych apartamentowcach można skorzystać z kąpieli w basenie, relaksu w saunie czy odpoczynku w jakuzzi. Gdy na dworze plucha niezapomniane chwile możemy przeżyć nie wystawiając nosa za drzwi. Gabinety SPA w hotelach mają do zaoferowania wiele relaksacyjnych zabiegów. Kąpiel w algach, masaże - kamieniami, stemplami, akupresura, zabiegi upiększające - wybór jest ogromny. Wiele wartych uwagi apartamentów w Kołobrzegu znajduje się tuż przy plaży lub w pobliżu Parku Uzdrowiskowego, który gwarantuje ciszę, spokój i relaks, a jednocześnie bliskość kołobrzeskich atrakcji. Kołobrzeg to miasto idealne - znajdą tam spokój szukający spokoju, zabawę spragnieni zabawy. To miasto, które ciągle się rozwija. To właśnie tam znajdują się najpiękniejsze plaże, które po ostatnio przeprowadzonej rewitalizacji wzbudzają prawdziwy zachwyt! To trzeba zobaczyć!

  

 


Portal jest własności firmy MORENA